Portál Práce


Ostatní

Sedavé zaměstnání – jak na něj vyzrát?

16.06.2014

Většina z nás si při práci mnoho pohybu neužije – v zaměstnání obvykle sedíme po celou pracovní dobu, a to má samozřejmě neblahé dopady na naše zdraví. To už je úděl dnešní „počítačové“ doby. Co tedy můžeme dělat proto, abychom se cítili lépe, aby náš organismus netrpěl, aniž bychom měnili své zaměstnání?

celý článek

Kategorie: Ostatní

Stres v práci

25.06.2014

Stres vyvolaný pracovními povinnostmi trápí mnohé z nás. Ne každý se však dokáže se stresem vypořádat natolik, aby negativně neovlivňoval jeho pracovní výkon, zejména pak psychický i fyzický stav. Existují však určité techniky a způsoby, jak tento nežádoucí jev zmírnit či odstranit.

celý článek

Kategorie: Ostatní

Práce z domova

05.07.2014

V současné době mnoho lidí řeší problémy s nedostatkem financí. Možné řešení se dá najít v přivýdělku z domova. Ovšem sehnat solidní nabídku domácí práce bez podvodu může být velký problém.

celý článek

Kategorie: Ostatní

Práce při mateřské a rodičovské dovolené

07.07.2014

Příchod nového člena rodiny přináší nejen velikou radost, ale také navýšení výdajů na domácnost a na potřeby pro miminko. Mnohé rodiny se tak dostávají do finanční tísně, a pokud nestačí peníze, je nutné situaci řešit přivýdělkem nebo návratem do zaměstnání. Pokud chcete na rodičovské či mateřské dovolené pracovat, můžete, ale je třeba splnit určité podmínky, abyste nepřišly o vyplácené dávky.

celý článek

Kategorie: Ostatní

Nepřítel práce zvaný syndrom vyhoření

29.08.2014

Díky výkonu náročného či stresujícího povolání se můžeme dostat do stadia, kdy z nás vyprchá veškerá chuť do práce, cítíme se zoufalí a bezmocní. Řeč je o syndromu vyhoření. Čím se tento stav vyznačuje, jaké jsou možnosti nápravy a zejména: jak syndromu vyhoření předcházet?

celý článek

Kategorie: Ostatní

Firemní dress code

10.09.2014

Dobrá image firmy má jistou spojitost také se stylem oblékání zaměstnanců. Oblečení je naší vizitkou, vypovídá o našem vztahu k okolí i k sobě samému a vyjadřujeme jím také své postavení. Někteří zaměstnavatelé tedy dbají na to, aby se jejich zaměstnanci oblékali reprezentativně a elegantně. Jedná se o takzvaný firemní dress code.

celý článek

Kategorie: Ostatní

Au pair - přes agenturu nebo na vlastní pěst?

07.10.2014

Au pair se stává u dnešních studentů čím dál tím více atraktivnější formou brigády. V současné době totiž vyvíjí společnost velký tlak na schopnost dokonale ovládat jeden nebo i více cizích jazyků. Proto řada studentů využívá možnost vycestovat do cizích států za účelem zlepšení svých jazykových znalostí.

celý článek

Kategorie: Ostatní

Co je důležité vědět při volbě rekvalifikačního kurzu?

19.10.2014

Rekvalifikace znamená získání kvalifikace pro vykonávání nového druhu zaměstnání nebo se může jednat o doplňující formu kvalifikace pro současnou profesi. Lidé nastupují zpravidla do rekvalifikačního kurzu v případě, že přišli o práci a potřebují najít novou nebo jej volí jako doplnění potřebného vzdělání ke svému současnému zaměstnání, například z důvodu kariérního postupu. Co tedy znamená vlastní pojem „rekvalifikace“? Jaké jsou její podmínky a jak si nejlépe najít správný kurz?

celý článek

Kategorie: Ostatní

Jaké máte možnosti přivýdělku na mateřské a rodičovské dovolené?

09.11.2014

Většina žen, které nastoupí na mateřskou dovolenou, se musí na dlouho dobu vzdát své práce a kariéry. Existují však možnosti vedlejšího přijmu, který žádným způsobem neodporuje zákonným podmínkám vyplácení mateřské a rodičovské dovolené. Jaké jsou tyto způsoby přivýdělku? A jak můžete získat peníze navíc i na rodičovské dovolené? A jaké jsou podmínky k těmto přivýdělkům?

celý článek

Kategorie: Ostatní

Kdy vzniká nárok na odstupné?

26.10.2014

Zaměstnavatel vám může dát výpověď z mnoha důvodů, ovšem pouze v některých případech můžete získat odstupné. Konkrétně zaměstnanci vzniká nárok na odstupné v případě, že dostal výpověď z nadbytečnosti a firma přímo jeho pracovní místo ruší nebo v případě, že se zaměstnavatel nebo jeho část ruší či přemisťuje.

celý článek

Kategorie: Ostatní