Portál Práce


zpět na výpis

Práce z domova

05.07.2014

V současné době mnoho lidí řeší problémy s nedostatkem financí. Možné řešení se dá najít v přivýdělku z domova. Ovšem sehnat solidní nabídku domácí práce bez podvodu může být velký problém.

Při svém hledání totiž můžeme často narazit na spoustu podvodníků, kteří za zprostředkování práce, případně za zaslání bližších informací vyžadují nějaký poplatek. Dříve se poplatky posílaly většinou poštou, dnes spíše formou sms. Na internetu je napsán pouze základní inzerát a pro získání bližších informací je vyžadován zvláštní kód. Ten máte obdržet na základě zaslané sms zprávy, ve které uvedete svoje jméno a kontakt. Pozorně si však přečtěte celý inzerát, protože na konci stránky bývá drobným písmem uvedena cena takové sms pohybující se v řádech desítek až stovek korun. Takovým nabídkám bychom se měli vyhnout, protože žádný zaměstnavatel či společnost by po nás neměl chtít žádné vstupní poplatky.

Jedním z podvodných systémů jsou inzeráty zaručující tzv. bezpracné výdělky. Na takové nabídky bychom neměli reagovat. Je jasné, že dnes není nic zadarmo a bez práce. Pokud někdo tvrdí opak, jedná se většinou o podvodníka snažícího se z důvěřivých lidí vylákat peníze. Přesto se najdou lidé, kteří se nechají zlákat vidinou lákavého výdělku s minimem vlastní práce a pak jsou zklamaní. Tento systém je znám také jako letadlo a je založen na mnohoúrovňovém prodeji kosmetiky, členství v různých klubech nabízejících svým členům slevy na výrobky a služby apod.

Kde hledat?
Způsobů, jak postupovat při hledání práce na doma, je několik. Patrně nejvyužívanější metodou je vyhledávání nabídek prostřednictvím internetové sítě. Využít se dá také inzerátů z tisku, případně doporučení známých. To se jeví jako nejjistější cesta, protože je vyzkoušená.

Před odpovědí na konkrétní inzerát se vyplatí najít si daného zaměstnavatele či společnost na internetu a pročíst si různé diskuse, do kterých přispívají lidé se svými zkušenostmi s nabídkami domácích prací. Tak často již na začátku odhalíme podvodníka a ušetříme čas. Je třeba mít na paměti, že reklama může být klamná a inzeráty bývají formulovány tak, aby nalákaly co nejvíce lidí.

Další signály, že inzerát je podvodný:

     - nabízí vysoký výdělek bez velké námahy

     - chybí konkrétní popis nabízené práce

     - je vyžadován vstupní poplatek

     - není uvedena adresa, telefon, IČO

     - komunikuje se pouze přes email nebo poštou

Mezi nejvíce rozšířené nabídky práce z domova patří lepení a nadepisování obálek. Za bližší informace je požadován určitý poplatek a poté se z poštou zaslaného letáku dozvíte, že podstata výdělku spočívá v hledání dalších důvěřivých lidí, kterým budete leták rozesílat dál a necháte si za to zaplatit.

Další skupinu domácích prací tvoří drobné manuální práce. Jedná se například o kompletaci reklamních propisek, lepení a vystřihování různých předmětů, skládání nebo balení ozdob apod.

Uplatnění se dá najít nejlépe v administrativě - k tomu je většinou třeba vlastní počítač s přístupem na internet. Z domova se dají vykonávat například práce překladatelské, grafické, programátorské, účetní nebo finanční poradenství. Ženy si mohou přivydělat prodejem značkové kosmetiky třeba v okruhu svých kamarádek.

Úskalí práce z domova

Může být obtížné oddělit práci od domácího režimu. Nezbytná je určitá míra sebekázně a schopnosti práci si vhodně naplánovat a zorganizovat. Měly byste si vždy vybrat něco, co vás alespoň trochu baví a čemu rozumíte.

Pokud se vám výše uvedená úskalí podaří překonat, může být práce z domova příjemným zdrojem finančních prostředků.

Přejeme mnoho úspěchů při hledání!